O nas

psychoterapeuta Dominik Gawędamgr Dominik Gawęda

Jestem psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą i superwizorem psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W swej pracy kieruje się kodeksem etycznym tych towarzystw. Specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej, grupowej i par osób dorosłych oraz w superwizji psychoterapii. Moje doświadczenia obejmują między innymi prace w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych, Poradni Zdrowia Psychicznego, Centrum Rehabilitacji Społecznej, superwizje wielu różnorodnych zespołów psychoterapeutycznych oraz indywidualne i grupowe psychoterapeutów zatrudnionych w publicznym i prywatnym sektorze. Prowadzę zajęcia na kursach psychoterapii prowadzonych przez Katedrę Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum i Śląską Szkołę Psychoterapii. Jestem również członkiem zarządów: Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Grupy Roboczej Superwizorów Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP i Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów.


psycholog Agnieszka Gawędamgr Agnieszka Gawęda

Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, certyfikowanym psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, posiadam specjalizację z psychoterapii dzieci i młodzieży. W toku rozwoju własnego warsztatu zawodowego ukończyłam całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz kurs Systemowej Terapii Rodzin przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii Środowiskowej w Krakowie. Moje zainteresowania i doświadczenia zawodowe koncentrują się głównie wokół psychoterapii indywidualnej dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

W spotkaniu z drugim człowiekiem cenię szczególnie autentyczność i pokorę, a za nieodzowne warunki efektywnej pracy psychologa uważam kreatywność i ciekawość drugiego człowieka.

Swoją wiedzę i zdobyte umiejętności zawdzięczam pracy w Dziennym Oddziale Leczenia Zaburzeń Nastroju, Dziennym Oddziale Psychiatrycznym, Poradni Zdrowia Psychicznego w NZOZ "Feniks" w Sosnowcu oraz Oddziale Klinicznym Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego w Centrum Pediatrii w Sosnowcu. Warsztat terapeutyczny wzbogacam w trakcie konferencji z zakresu psychoterapii oraz podczas regularnych superwizji u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Psychiatrycznego czy Psychodynamicznego.